Vyhľadať
Close this search box.

Dom

Počas 100 rokov prítomnosti saleziánov na Slovensku vzniklo mnoho domov, stredísk, oratiek, jednoducho miest, kde chlapci i dievčatá nachádzajú prijatie, radosť, pokoj a napokon i pocit domova. Vieme, že aj toto bol jeden zo snov dona Bosca – byť otcom, ktorý pod ochranou Matky Márie dáva už tu na zemi okúsiť radosť nebeského domova. My, ktorí sme domov u saleziánov zažili, máme tiež sen. Sen, v ktorom dom nikdy neskončí.

V týchto dňoch vďačnosti za saleziánov na Slovensku prechádzame do tretej etapy – DOM. Sme vďační za to, že naše strediská a oratká neostávajú prázdne, za to, že máme miesta, v ktorých môžeme spoločne pracovať na dobre a spáse duší. Chceme nás všetkých povzbudiť k otvorenosti, prijatiu a radosti zo spoločenstva. 

Počas tejto etapy vám ponúkame možnosť zapojiť sa do troch výziev, ktorými vyjadríme svoju blízkosť saleziánom, saleziánkam, saleziánom spolupracovníkom, animátorom i rovesníkom. Bude to možnosť zažiť radosť, ktorá je našou soľou!  Prvú výzvu, ktorá potrvá dva týždne, predstaví saleziánsky vikár don Peter Jacko. Ak sa chcete zapojiť do nasledujúcich, sledujte naše sociálne siete.

Materiály

Duchovná obnova

Zatiaľ skús také, ktoré sú „vyfarbené“. Dátumy sprístupnenia všetkých etáp nájdeš v hlavnom menu (vpravo hore) v Rozpise etáp.